Home 4 Sporthírek Kecel 4 Sendula Ákos olimpiai 6. helyezett!

Sendula Ákos olimpiai 6. helyezett!

sendula_akos_keceli_uszo4 másodpercet javítva egyéni csúcsán 6. helyezést ért el 100 méter gyorson Sendula Ákos az elmúlt hétvégén megrendezett Országos Úszó Diákolimpián. Ákos – a körülményekkel dacolva – 100 háton szintén helyt állt.

Az Országos Diáksport Szövetség március 2-4 között hat korcsoportban rendezte meg az Úszó Diákolimpia országos döntőit a Komjádi uszodában. Kecelt Sendula Ákos képviselte, aki az országos fináléba jutást a megyei fordulón elért eredményével szerezte meg. A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület Halasthermál-Merkbau szakosztályának tájékoztatása szerint Ákos a III. korcsoport “B” kategóriájában az előkelő 6. helyen végzett a 100 méteres gyorsúszásban. Városunk úszótehetsége 4 másodpercet javított megyei eredményén Novotny Attila edző felkészítése révén. Sajnos a szakmailag hibásan összerakott versenyprogram miatt másik versenyszámában, a 100 méteres hátúszásban csak 15 lett, mivel előtte nem volt ideje pihenni.